Konkurs oficjalnie rozstrzygnięty!

Jakie lekcje pobraliśmy jako nastolatkowie? Kto udzielił nam tych lekcji? Czy był to nauczyciel, rodzic, a może rówieśnik?

 

Dziś w Murowance w czasie konferencji prasowej oficjalnie podsumowaliśmy konkurs literacki “Szkoła Życia”! Otrzymaliśmy aż 194 prace. Nagrodzone teksty składają się na bogatą mozaikę doświadczeń kilku pokoleń: od lat dzieciństwa przypadającego na lata II wojny światowej przez naukę w tysiąclatkach po pandemię i przymusową izolację.– powiedział podczas konferencji prasowej prezes Fundacji Maciej Piwowarczuk, organizator konkursu.

Podczas konferencji udział wzięli także laureaci konkursu m.in.: Marek Szalsza, Aleksandra Siermińska, Iwona Szewczak, Łazarz Kapaon, Anna Estera Wysocka, Katarzyna Zdzieborska.

Justyna Suchecka, członkini jury dodała – “Podczas obrad, doszliśmy do wniosku, że tę książkę powinien przeczytać każdy nauczyciel – aby mieć świadomość, jak ogromny wpływ może mieć na młodego człowieka.”

Od dziś działa także zrzutka – dzięki Waszemu wsparciu wspólnie możemy wydać książkę – lekturę obowiązkową o dorastaniu i nauce. Do wydania książki potrzebna jest suma 19 tys. zł. Spora część nakładu dystrybuowana będzie nieodpłatnie do bibliotek publicznych.

Fundacja na rzecz Wielkich Historii
(wcześniej Fundacja Pamięć i Tożsamość)

KRS: 0000321207
NIP: 7010164787
REGON: 141708675
Bank Millenium 77 1160 2202 0000 0001 3113 4106
Prezes Zarządu: Maciej Piwowarczuk

ul. Płowiecka 77
04-501 Warszawa

789 387 581

Wesprzyj nas przekazując 1% podatku.

Pamiętaj o nas wypełniając zeznanie podatkowe. Fundacja na rzecz Wielkich Historii jest Organizacją Pożytku Publicznego, zarejestrowaną pod numerem KRS 0000 321 207.

zapiSZ SIĘ NA NEWSLETTER

Otrzymasz dostęp do przedpremierowych odcinków podcastów, zaproszenia na spotkania autorskie i wydarzenia towarzyszące konkursowi “Szkoła Życia”